HAKKIMIZDA

KLORAK markası ilk kez tüketici ile 1960 yılında buluşmuştur. İlk zamanlar cam şişelerde satılan çamaşır ve temizleme suyu 1980lerde hafızalara kazınan sarı plastik şişeye geçmiştir. Ege Bölgesinin ilk çamaşır suyu markası KLORAK, çamaşır suyu kavramını topluma KLORAK kelimesi ile öğretmiştir. Yarım asırlık marka ismi bölgemizin özelliklerinden biri olarak da anılmaktadır.
KLORAK KİMYA ve TEMİZLİK ÜRÜNLERİ SAN. TİC. A.Ş.  ise 2004 senesinde kurulmuştur. KLORAK markasını bünyesine almıştır. KLORAK dışında KLORENK, ULTRA KLORAK, NİL ve ALLURA markalarını yaratarak diğer temizlik ürünlerinin de üretimine başlamıştır. İzmir - Torbalı ilçesinde kurulu fabrika binasında üretim yapmaktadır. Ekim 2009’da gene Yazıbaşı’ndaki yeni üretim ve idari binasına geçmiştir. KLORAK A.Ş, halkımızın güvenini kazanarak kaliteden ödün vermeden üretim parkurunu büyüterek sektördeki gücünü kanıtlamıştır.

Ürün kalitelerimizin takdir edilmesi ile iç piyasada bayilik sistemi ile satış hacmi arttırılmıştır. Sektörde yetkin pazarlama ekibi ile gün be gün büyümekte olan pazar payımız, market tipi ve endüstriyel ürünler ile desteklenmektedir. Ürünlerimiz farklı esans çeşitleri ile değişik gramajlarda ve ambalajlarda tüketiciye sunulmaktadır.


Vizyonumuz

Tüketicilerin ihtiyaçlarına, en iyi kalite ve en uygun fiyatla çözüm getirmek, sektörel yenilikleri takip ederek çağımıza uyum sağlamak, hijyenin önemini vurgulamak ve bu konuda tüketicileri çeşitli yollarla aydınlatmaya çalışmaktır.

Misyonumuz

Hijyen ve temizlik sağlayarak tüm dünyadaki tüketicilerimizin hayat kalitesini arttırmak.

Değerlerimiz

  • Müşteri Odaklılık
  • Yenilikçilik
  • Güvenilirlik
  • Liderlik
  • Takım Ruhu